Przejdź do treści

NO NIE MOGĘ!

O rozsądek, wyobraźnię i odwagę w swym fejsbukowym wpisie w sprawie listu Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, dotyczącego dzierżawy obiektu Zamku na Szczytniku, na potrzeby Domu Pomocy Społecznej Dla Osób z Ciężkim Upośledzeniem Umysłowym, nawołuje niedawny kandydat na Burmistrza Miasta Kłodzka Dariusz Mikosa. Zdobywszy się na odwagę stawia pytania, których nie stawiał wówczas, gdy był na to stosowny czas i sam zasiadał w Radzie Powiatu Kłodzkiego. Dziś mówić mogę. Miałem rację. Nie o dobro miasta Kłodzka, lecz o interes własny chodziło. Myślę, że doskonałym uzupełnieniem takiego poglądu może być również felieton publikowany w http://klodzko.prawdapress.info/ „Jeden Szeryf Na Jednego Mieszkańca”. Chciał jeszcze zadać parę innych pytań, ale uznał, że przed ich zadaniem należałoby je dobrze omodlić. Dosyć się namodliliście!. Efektem tego modlenia było rozdrapanie majątku Skarbu Państwa ogromnej wartości przy udziale sławetnej Komisji Majątkowej. Teraz to już samo okadzenie wystarczyć powinno.

Wielokrotnie pisałem w sprawie DPS Szczytna. Dziś czytam wypowiedzi forumowiczów i nie mogę, po prostu nie mogę, nie potrafię i nie chcę milczeć. Sprawą zajmowałem się, gdy byłem Posłem na Sejm RP II Kadencji. Do dziś w moim posiadaniu jest parę wycinków artykułów prasowych publikowanych w sprawie. Osobiście jeden z artykułów zatytułowałem „Sztandarowy Przekręt kościelny”.

Moja interwencja skutecznie uniemożliwiła bezprawne przekazanie majątku Skarbu Państwa ogromnej wartości na rzecz Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, które wystąpiło z bezpodstawnym roszczeniem do ówcześnie działającej Komisji Majątkowej. Czego nie udało się uzyskać ZMSR w 1996 roku, wydarto Skarbowi Państwa, a właściwie kłodzkiemu samorządowi powiatowemu w 2006 roku.

Żeby było śmiesznie, to cały majątek wielomilionowej wartości w postaci Zamku i to za darmochę, przekazano wspomnianemu Zgromadzeniu. Żeby było jeszcze śmieszniej, to już nie za darmochę, a za stosowną opłatę dzierżawną Starostwo Powiatowe dzierżawiło i nadal dzierżawi Zamek na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. W końcu doszło do takiej śmieszności, że to Zgromadzenie, już jako prawowity właściciel, złożył ofertę odkupu Zamku Starostwu Kłodzkiemu za kwotę bagatela 15 milionów złotych. Tacy oni byli uczciwi. Dostali za darmochę, a oddać chcieli za 15 baniek. Dziś zadecydowali wydzierżawić jakiejś tam fundacji, która to z kolei wydzierżawi Starostwu Powiatowemu i wszystko będzie ok. Teraz już nikt nie będzie psioczył na Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny, że łupią Starostwo za dzierżawę Zamku, który bezprawnie dostali, a Starostwo nadal będzie zatrudniać ponad 80-osobowy personel znajomków na potrzeby Domu Pomocy Społecznej, w którym przebywa 110 pensjonariuszy z ciężkim upośledzeniem umysłowym.

Na dobrą sprawę. Nie Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny należy dziś zadawać pytania o dalsze losy Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej. Te pytania powinny być postawione tym, którzy dopuścili do bezprawnego przekazania Zamku na Szczytniku. Gdzie wtedy byłeś były Starosto Kłodzki Dariuszu Mikosa!.

Zygmunt Jakubczyk