Co cztery lata przychodzi ogólnopolski dzień plewienia politycznych grządek. Aby, choćby odrobinę, ułatwić wyborcom podjęcie decyzji na jaki byt polityczny nie powinni głosować, Prawda Nie-Inaczej! prezentuje najbardziej toksyczną szóstkę Kaczyńskiego. Paranoja i agresywność. Kłamstwa i konfabulacja plenią się w przestrzeni politycznej i medialnej, którą zawładną PiS, niczym trujące chwasty. To wynik jakiejś letalnej mutacji. Zwolennicy Jarosława K., który wygląda jak Pierrot wypchany trocinami, zachowują się jak lemingi, które do utraty tchu biegną ku przepaści. Wielu obywateli i spora część obywatelek naszego kraju interesuje się polityką i politykami, ale ich nie lubi. To tak jak mikrobiolog, który interesuje się, wręcz fascynuje bakteriami i wirusami, ale zapewne nie pragnie z nimi cielesnego kontaktu. Z tego to też powodu, Prawda Nie-Inaczej! apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 października użyli karty wyborczej, do wyplewienia z polityki ludzi Jarosława Kaczyńskiego tak, jak czynią to miłośnicy zdrowych i pięknych ogrodów używają motyki, zwanej także haczą, do wyrywania trujących chwastów.
Ranunculus sceleratus
Jaskier jadowity, jaskrzyca – Jest to najbardziej trujący ze wszystkich gatunków jaskrów krajowych – kilka kropel soku jaskra jadowitego powoduje lokalne zaczerwienienie skóry, wysypkę i pęcherze. Roślina zawiera do 2,5% trujących substancji, glikozydu ranunkuliny; protoanemoniny i anemoniny. Stosowany był w celu umyślnego spowodowania trudno gojących się ran i pęcherzy. Na błony śluzowe jamy ustnej, żołądka i jelit działanie soku z jaskra jadowitego jest znacznie silniejsze. To dość pospolity szkodnik. W Polsce występuje na całym niżu i w niższych położeniach górskich, a także na Nowogrodzkiej w Warszawie.
Aethusa cynapium
Blekot pospolity bardzo często nazywany psią pietruszką. jest silnie trujący, jednak w przypadku zwierząt nie dochodzi do zatrucia. Powód jest bardzo prosty. Z uwagi na bardzo ostry smak i zapach zwierzęta omijają tę roślinę. Wszystkie części rośliny są niebezpieczne dla organizmu człowieka. Objawami zatrucia jest nie tylko biegunka, ale bardzo często drgawki, zaburzenia równowagi, a nawet śmierć. Blekot pospolity jest uznawany za jeden z najpopularniejszych, a jednocześnie najgroźniejszych chwastów, które występują na terenie naszego kraju. Szczególnie intensywnie w Alejach Ujazdowskich w Warszawie.
Cicuta virosa
Szalej jadowity – gatunek silnie trującej rośliny wieloletniej. Jest szeroko rozprzestrzeniony na półkuli północnej. W Polsce występuje w Al. Ujazdowskich. Tradycja literacka głosi, że wskutek otrucia cykutą zmarł między innymi Sokrates. Opisy sceny egzekucji świadczą jednak, że za truciznę najprawdopodobniej posłużył szczwół plamisty (Conium maculatum), w starożytności również określany łacińskim mianem cicuta. Szalej jadowity był jednak dawniej używany do skrytobójczych otruć.
Atropa belladonna
Pokrzyk wilcza jagoda − gatunek wieloletniej rośliny z rodziny psiankowatych. Ma wiele nazw zwyczajowych: wilcza wiśnia, wilcza jagoda, psinki, leśna tabaka, belladonna. Występuje głównie w południowej części kraju i na Wiejskiej w Warszawie. Roślina rzadka, objęta ochroną. Wszystkie części rośliny są trujące.
Pokrzyk działa hamująco na przywspółczulny układ nerwowy – zmniejsza funkcje wydzielnicze gruczołów, rozszerza źrenice, hamuje czynność błon śluzowych przewodu pokarmowego oraz oddechowego, zmniejsza napięcie mięśni gładkich (głównie dróg żółciowych, moczowych, zwieracza oraz odźwiernika).
Conium maculatum
Szczwół plamisty – gatunek trującej rośliny z rodziny selerowatych. Nazwy potoczne: pietrasznik plamisty, psia pietruszka, świńska wesz, weszka, szaleń plamisty i inne.
W polskiej florze jest a archeofitem dość pospolicie występującym na całym obszarze kraju. Szczególnie pleni się w Opolu, na Wiejskiej w Warszawie a także Kruczej i Wspólnej, a mówiąc dokładniej w urzędach administracji państwowej. Ziele oraz korzeń rośliny roztarte w dłoni wydzielają bardzo nieprzyjemny, intensywny zapach, określany mianem „mysiego” lub piżma.
Heracleum sosnowskyi
Pochodzi z rejonu Kaukazu, skąd został przeniesiony do środkowej i wschodniej części Europy, gdzie stał się rośliną inwazyjną i rozprzestrzenił na rozległych obszarach. Jest to roślina trudna do zwalczenia. Powoduje degradację środowiska przyrodniczego i ogranicza dostępność terenu. Sok wywołuje zmiany skórne. Jednak u osób nadwrażliwych oparzenie barszczem może dochodzić do ciężkich powikłań – martwicy tkanek i w dalszej kolejności nawet do amputacji. W niektórych przypadkach poparzenie barszczem Sosnowskiego może doprowadzić nawet do śmierci. Barszcz Sosnowskiego jest objęty prawnym ograniczeniem uprawy, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski i Unii Europejskiej. W Polsce występuje w mocno agresywnej i jadowitej odmianie w AL. Ujazdowskich w Warszawie. Od jakiegoś czasu można go spotkać w Kotlinie Kłodzkiej.
W niezmiennie najpiękniejszej myśli, o tym że po 15 października Jarosław K. vel leń pierzynowy wyląduje tam gdzie jest jego miejsce – w politycznym kompostowniku.
Mirosław Rudziński- Gappa.
Zamieszczone zdjęcia pochodzą z portali natemat.pl, i.pl bankier.pl, paczaizm.pl