Przejdź do treści

Moskwa nie wierzy łzom

Dworzanin Jarosława Kaczyńskiego, Naczelnika Państwa Polskiego – pan Michał Dworczyk, wespół w zespół z damą swojego serca, panią Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renatą Surmą, postanowili zrobić mieszkańcom wsi Młoty, klasyczną gombrowiczowską pupę. Pan Michał w szczytnym i jedynie propaństwowym celu pokochał swoją femme fatale indywidualnie, miłością czystą i bezwzględną. Uczynił to, nie tylko z powodu ujmujących przymiotów ciała i duszy pani Reni, ale także w celu zwiększenia swojej mocy twórczej w uwłaszczaniu się na majątku państwowym. Pan Michał, wraz z panią Renią i przy wsparciu pani Ani Moskwy, postanowili wybudować elektrownię szczytowo-pompową w urokliwej wsi Młoty, położonej w powiecie kłodzkim. Mieszkańcy tego pięknego heimatu, jakim bez wątpienia są Młoty i okoliczne miejscowości, powinni wzmóc czujność wobec tego, co ci „dobrzy” ludzie a zwłaszcza minister klimatu i czegoś tam jeszcze, Anna Moskwa, ustami swoim o tej absurdalnej inwestycji prawią.

Minister Anna, laureatka Olimpiady Wiedzy Religijnej i Animatorka Ruchu Światło i Życie, a obecnie harująca, jako minister klimaty w rządzie czołowego kłamcy RP, Mateusza Morawieckiego, postanowiła wraz z towarzyszami z PIS zalać wieś Młoty życiodajną wodą, kto wie może nawet święconą. 

Mieszkańcy wsi Młoty, której grozi unicestwienie powinni pamiętać o tym, iż Москва слезам не верит, i uświadomić sobie, że od pisowskiego państwa dostaną odszkodowania, które nie wystarczą nawet na kultowe waciki. Bolszewicki rząd RP wraca do pomysłu, który pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku zarzucili komuniści bo, dotarło do nich, że tego typu inwestycja, to armagedon dla tej pięknej okolicy na terenie której obecnie znajdują się dwa obszary natury 2000. 

Prawdapress, za chwil kilka zainicjuje poprzez publikację cyklu artykułów o urzędniczym śnie o władzy i czystej miłości do publicznych pieniędzy dyskusję, czy zwykły obywatel powinien wyrażać zgodę na grabież przez pazerną formację polityczną, jaką bez wątpienie jest PIS, prywatnego majątku obywateli. 

Preludium do tej dyskusji niech będzie fragment wiersza Andrzeja Waligórskiego:

 „Bajeczki Babci Pimpusiowej”.

„Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni u liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa”

Pytanie do czytelników: kto w tandemie Surma – Dworczyk, jest wilkiem, a kto liskiem chytruskiem?

Mirosław Rudziński – Gappa